Trwa ładowanie ... [czekaj]

PLANUJESZ REMONT MIESZKANIA?

Zanim przystąpisz do wykończenia wnętrz swojego mieszkania - przeczytaj kilka (być może cenych) porad, które przygotowaliśmy dla Ciebie. Nie zawsze remont musi rujnować Twoją kieszeń - spróbuj pewne prace wykonać sam!
Porady remontowe

Jak samemu podłączyć gniazdko elekryczne

Czy do podłączenia gniazdka prądowego potrzebujemy wzywać pogotowie elektryczne? Nie koniecznie!

Jak się okazuje instalacje elektryczne w u nas są bardzo proste i każdy laik sobie z tym poradzi. W prawie zawsze przypadków mamy z trzema przewodami brązowy napięciowy, niebieski znaczy masowy i czasami mamy żółto-zielony tzw uziom ten ostatni można śmiało zostawić odseparowany – i nie mamy go podłączać.

Ważne są przewody prądowe i zerowe – to między nimi wytwarza się napięcie – różnica potencjałów na terenie Polski jest to 230 V.

Wystające przewody ze ściany – podłączamy punkt elektryczny


Każdy z nas obawia się podłączenia gniazdka – to banalnie proste – niezależnie jak podłączymy dwa bieguny w gniazdku elektrycznym będzie one działać tak samo – mamy do czynienia z prądem zmiennym tu nie nie jest ważna polaryzacja}.

Jak w końcu podłączyć kable?
byle jak i tak będzie działać! – Czy uważasz, że w tej sytuacji trzeba wezwać elektryka?
raczej nie! – Jeśli zaś boisz się wykonać tego własnoręcznie warto zatrudnić pogotowie elektryczne, które zrobi całą robotę za Ciebie.

Ile to będzie kosztować?
Mało! Koszt założenia punktu poboru prądu to od piętnastu złotych do (30 zł|trzydziestu złotych} plus koszty przybycia elektryka

Dodaj komentarz