Trwa ładowanie ... [czekaj]

PLANUJESZ REMONT MIESZKANIA?

Zanim przystąpisz do wykończenia wnętrz swojego mieszkania - przeczytaj kilka (być może cenych) porad, które przygotowaliśmy dla Ciebie. Nie zawsze remont musi rujnować Twoją kieszeń - spróbuj pewne prace wykonać sam!
Porady remontowe

Odnawianie parkietu – cyklinowanie

Błyszczący i reprezentacyjny parkiet to chluba i powód do dumy niejednego właściciela domu. Radość, jaką daje przepiękna klepka może zmaleć na skutek wytarcia. Kiedy i czy warto zrobić bezpyłowe cyklinowanie? Lepiej zrobić je samodzielnie czy zdać się na wykwalifikowaną firmą ? Na te wszystkie pytania odpowiedz i garść informacji na temat samego procesu bezpyłowego cyklinowania — znajdziecie w dalszej części artykułu.

Prócz systematycznego pielęgnowania co jakiś czas potrzebne jest również cyklinowanie parkietu. Drewniana Podłoga jak żadna inna nastawiona jest na zużywanie i to w ekstremalny sposób. Wytrzymałość materiału, z jakiego jest zrobiona — jest imponująca, ale i on od czasu do czasu potrzebuje serwisu. Renowacja to bardzo złożony proces, który daje bardzo widoczny natychmiastowy efekt .

Kiedy warto przeprowadzić cyklinowanie parkietu?

Bezpyłowe Cyklinowanie parkietu warto przeprowadzić, wtedy gdy staną się się na
nim zauważalne ślady użytkowania, nierówności, zarysowania lub inne
uszkodzenia chemiczne. Warto wiedzieć, że w przypadku pojedynczej lub dosłownie kilku klepek, na
których są mechaniczne ubytki, rozsądniejszym wyjściem będzie ich
wymiana w całości aniżeli naprawa . Oznaką do cyklinowania parkietu jest też wytarty
lakier lub jego odpryski. Wszystko, nawet niezniszczalne materiały,  się zużywają i warto o tym pamiętać.

Jeśli zdecydujemy, że to
właśnie ten moment trzeba odpowiedzieć sobie na następne pytanie —
cyklinowanie zrobić samemu czy zatrudnić odpowiednią firmę od parkietów?
Jeśli nie jesteśmy specjalistami w tej dziedzinie, to raczej odradzamy
takie rozwiązanie. Nieprofesjonalne szlifowanie lakieru może spowodować nierówną powierzchnię
lub inne defekty.

Na czym polega cyklinowanie parkietu ?

Jest to proces zdjęcia starej warstwy powłoki lakierniczej i ściemniałego parkietu. Odbywa się najczęściej 2 – 3 razy. Przy każdym następnym etapie używa się gładszego papieru ściernego, aby uzyskać najlepsze efekty. Cały ten proces jest bezpyłowy. Nie musimy więc obawiać się o przeciągające się sprzątanie po tym zabiegu. Po tej czynności dokładnie czyści się parkiet i nanosi nowy całkowicie bezzapachowy lakier wodny. Ewidentnie odeszły już czasy śmierdzących lakierów olejowych, po których zapach unosił się długie dni mimo wietrzenia pomieszczeń. Dzisiaj używa się wyłącznie lakierów na bazie wody, które są obojętne zapachowo i ekologiczne.

Cyklinowanie lepiej zlecić firmie

Na dzień dzisiejszy w branży parkieciarskiej jest wiele dobrych firm na co dzień zajmujących się cyklinowaniem. Z pewnością mają oni o wiele większe doświadczenie i co najważniejsze odpowiedni sprzęt – cykliniarkę która kosztuje kilkanaście tysięcy złotych niż prywatne osoby. Cyklinowanie parkietu, aby dało widoczne efekty, wymaga też dużego doświadczenia i wyczucia. Takie połączenie znajdziemy w profesjonalnych firmach oferujących takie usługi. Zazwyczaj Są dostępne bez zbędnego oczekiwania, ceny za cyklinowanie zaczynają się od kilkunastu złotych za metr kw, a czas pracy i jakość zadowolą nawet najwybredniejszego klienta. Wymienione zalety przemawiają na plus takiego rozwiązania.

Kończąc zalecamy wyspecjalizowane firmy do cyklinowania Twojego parkietu

Cyklinowanie parkietu to bardzo ważny i skomplikowany proces. Wykonany odpowiednio profesjonalnie pozwala uzyskać przepiękne efekty. Wg nas najlepszą opcją jest wynajęcie wyspecjalizowanych firm, które zatrudniają odpowiednich specjalistów.

Wykonają oni z pewnością dużo lepiej cyklinowanie parkietu i nie naraża to parkietu na dodatkowe uszkodzenia. Ceny wynajmu sprzętu i ew. poprawek i napraw mogą być zdecydowanie wyższe niż jednorazowa wizyta firmy cyklinującej. Parkiet to jeden z najlepszych materiałów na podłogę, ale wymaga od nas też większej dbałości. Właściciele, którzy w odpowiedni sposób o niego się troszczą, otrzymują w zamian piękny błyszczący i zdumiewający parkiet.